Membrana dachowa EPDM zyskuje coraz większe zainteresowanie w budownictwie, a także podczas hydroizolacji dachów płaskich. Posiada parametry, dzięki którym żywotność dachu może sięgać nawet 50 lat bez konieczności napraw i renowacji.

EPDM – co to jest?

EPDM jest technologią pokryć dachowych opartą na syntetycznym kauczuku. Kauczuk pozyskiwano już od dawna z drzew kauczukowych, z czasem modyfikując tą gumę. Ten system pokrycia dachowego odznacza się wyjątkowo skuteczną szczelnością. Pozyskiwany jest poprzez proces polimeryzacji propylenu i etylenu oraz monomeru, korzystając także z uzupełniaczy. Tak wytworzona masa gumowa zostaje poddana wulkanizacji, co zapewnia jej elastyczność.

Guma EPDM – właściwości

Guma ta posiada szereg właściwości, wśród których wyróżnić można; odporność na działanie szkodliwych czynników tj. chemikalia, promienie UV, wilgoć, czy inne czynniki atmosferyczne, żywotność, wytrzymałość na rozciąganie, elastyczność. Można zatem ją stosować w każdym klimacie, ciesząc się wieloletnią żywotnością materiału, co zapobiegnie drogim pracom naprawczym.

Potrzebujesz pomocy z hydroizolacją dachu? Chciałbyś, aby Twój dach był skutecznie chroniony przed wodą? A może potrzebujesz profesjonalnej porady? Zobacz ofertę hydroizolacji

Folia EPDM – zastosowania

Folia EPDM odznacza się wszechstronnym zastosowaniem – można ją wykorzystać do krycia praktycznie każdego typu dachu. EPDM z powodzeniem jest wykorzystywane do montażu czy naprawy dachów płaskich. Bardzo dobrze współpracuje z panelami fotowoltaicznymi, sprawdzi się w przypadku pokrycia dachu zielonego czy tarasu użytkowego.

Membrana EPDM bardzo często jest również wykorzystywana do wykładania oczek wodnych czy stawku w ogrodach. Uniemożliwia ona wrastanie roślinności w grunt oraz przenikanie korzeni. Cechuje się naturalnością przyjazną dla przyrody, ponadto nie emituje substancji toksycznych i nie zatruwa roślin ani wody. Jej podstawowym zastosowaniem jest jednakże pokrycie dachu, jest używana jako warstwa zabezpieczająca i uszczelniająca.

Zalety EPDM

Głównymi zaletami EPDM jest bardzo długa żywotność, małe koszty eksploatacji, doskonała szczelność i odparowywanie wilgoci. Nic więc dziwnego, że to pokrycie dachowe zyskuje na rynku coraz większe uznanie. Materiał ten jest niezwykle elastyczny i ma szereg parametrów ochronnych. Jest bardzo ekologiczny i podlega łatwemu recyklingowi, natomiast produkcja wykazuje w zasadzie śladowy wpływ na środowisko.

Wady EPDM

Wadą EPDM może być to, że jego proces tworzenia jest dosyć skomplikowany. Niektórzy uważają także za pewien minus dość wysoką cenę tego materiału, jednakże zauważyć warto, że taka inwestycja szybko się zwróci. Koszty eksploatacji są bardzo małe, dlatego cena nie powinna nas odstraszać. Dach oparty o hydroizolację EPDM może zwiększyć swoją żywotność nawet do 50 lat.

Producent EPDM Firestone Building Product

Firestore Biulding Product zajmuje się produkcją dachowych pokryć EPDM. Oferta skierowana jest dla każdego, komu zależy na wykorzystaniu niezwykłych właściwości tego materiału. Wieloletnie doświadczenie producenta będzie najlepszym potwierdzeniem dobrej jakości i kompleksowej obsługi.

Zobacz ofertę – EPDM Firestone.

Producent EPDM Resitrix

Resitrix to największa konkurencja EPDM Firestone. Niektórzy specjaliści budowlani, że jest znacznie lepsza. Akademia Dachów Płaskich uważa, że obie są bardzo podobne pod kątem jakości, żywotności i wytrzymałości.

Zobacz ofertę – EPDM Resitrix.

Jaka jest cena pokrycia dachowego EPDM?

Warto podkreślić, że stosunek jakości EPDM do ceny jest jak najbardziej odpowiedni i wypada korzystnie. Cena jednego metra kwadratowego tego materiału jest wyższa niż inne technologie, jednak odznacza się doskonałą jakością. Jego cechy i właściwości sprawiają, że inwestycja szybko się zwróci, a niskie koszty eksploatacji powinny być dodatkową zachętą.

Gdzie kupić folię EPDM w Warszawie?

Folię EPDM kupimy w Akademii Dachów Płaskich z siedzibą w miejscowości Łomianki k/Warszawy. Firma ta prowadzi sprzedaż materiałów hydroizolacyjnych i termoizolacyjnych na szeroką skalę, dbając o potrzeby klienta i jego zapotrzebowanie. Akademia organizuje także kursy dekarskie dotyczące montażu membrany dachowej EPDM Firestone i EPDM Resitrix dla szkół o profilu budowlanym czy firm związanych z branżą. Warto zapoznać się z tą atrakcyjną ofertą i dopasować ją do swoich potrzeb.

Umów się na bezpłatną konsultację Specjaliści Akademii Dachów Płaskich pomogą dobrać najlepszą izolację dla planowanej inwestycji, rozwiążą problem szczelności dachu płaskiego, tarasu, balkonu bądź podziemnej części budynku. Zamów darmową konsultację

Montaż folii EPDM z Akademią Dachów Płaskich

Jeśli szukamy fachowej firmy przeprowadzającej montaż folii EPDM, warto poznać ofertę Akademii Dachów Płaskich. Specjaliści dostosowują się do oczekiwań klienta i wykonują montaż sprawnie i bez komplikacji. Cechuje nas terminowość i dbałość o każdy detal. Możecie być pewni, że powierzyliście to zadanie profesjonalistom. Stabilna konstrukcja dachu to podstawa, a odpowiednie uszczelnienie EPDM zapewni żywotność materiału nawet przez 50 lat. Samemu możemy nie uzyskać takich wyników, dlatego skorzystajmy z pomocy specjalistów, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie niezbędne w tej dziedzinie.

Membrana PCV czy EPDM – co wybrać?

Konstrukcja dachu powinna zostać wykonana w taki sposób, aby zapewniała ochronę przed zimnem oraz nagrzewaniem. Membrana PCV zazwyczaj składa się z kilku warstw – warstwy krycia wstępnego, izolacji cieplnej i paroizolacji. Trzeba pamiętać o tym, aby dobrać je do funkcji budynku, ponieważ inne oczekiwania będziemy mieli w zakładzie pracy, a inne w domu mieszkalnym.

Wybór membrany zależy od własnych oczekiwań i potrzeb.

PVC sprawdzi się zarówno na dużych powierzchniach, jak i na mniejszych. Nie wymaga stawiania ciężkich konstrukcji, co jest sporą zaletą. Materiał może być przezroczysty lub półprzezroczysty. To rozwiązanie sprawdzi się, gdy nie chcemy nadmiernie obciążać konstrukcji dachu. Ponadto, możemy w ten sposób zastąpić szkło.

Membrana EPDM także ma wiele korzyści, jednak będzie nieco bardziej kosztowną inwestycją. Posiada właściwości, które zapewniają dłuższą żywotność. Wybór uwarunkujmy zatem tym, czego oczekujemy po takim pokryciu i jakie mamy możliwości finansowe.