RESITRIX to membrana hydroizolacyjna na bazie EPDM firmy Carlisle (dawniej „PHOENIX”). Jest materiałem stosowanym do wszystkich rodzajów uszczelnień i izolacji płaskich dachów, balkonów, tarasów, dylatacji itd.

EPDM jest materiałem, który sprawdza się w każdych warunkach klimatycznych. Ze względu na swoją budowę jest bardzo odporny. Elastomery z EPDM (kauczuk etylenowo-propylenowy) mają powiązaną chemicznie strukturę, są elastyczne, nie odkształcają się termicznie pod wpływem wysokich i niskich temperatur. Hydroizolacje pokryć dachowych z EPDM nie wymagają żadnej dodatkowej ochrony powierzchni zewnętrznej. Są również odporne na działanie nawet najbardziej szkodliwych środków chemicznych i zanieczyszczających.

Czym jest RESITRIX?

Membrana hydroizolacyjna RESITRIX EPDM – izolacja dachu płaskiegoRESITRIX jest połączeniem kauczuku, zbrojonego wewnątrz siatką z włókna szklanego (górna warstwa) i bitumów modyfikowanych SBS (warstwa spodnia). Dzięki takiej budowie łączenie materiału ze sobą oraz mocowanie do różnego rodzaju podłoże przy użyciu gorącego powietrza jest bezpieczne i proste. Poszczególne warstwy RESITRIX łączone są ze sobą gorącym powietrzem. Stosowanie kształtek, foliowych blach, albo innych dodatkowych elementów jest zbędne. Technologia zgrzewania jest pewnym i bezpiecznym sposobem na wykonanie trwałego połączenia. Membrana z EPDM może być mocowana do podłoża mechanicznie, klejona lub układana luźno pod balastem.

RESITRIX EPDM można zgrzewać ze wszystkimi prawie materiałami z wyjątkiem PVC.

Umów się na bezpłatną konsultację Specjaliści Akademii Dachów Płaskich pomogą dobrać najlepszą izolację dla planowanej inwestycji, rozwiążą problem szczelności dachu płaskiego, tarasu, balkonu bądź podziemnej części budynku. Zamów darmową konsultację

Ze względu na tę właściwość jest stosowany nie tylko w nowym budownictwie, ale także przy renowacjach starych dachów.

Jest to materiał bardzo wygodny w użyciu.

Sposoby mocowania RESITRIX EPDM

  • punktowo samoprzylepnie
  • samoprzylepnie całopowierzchniowo
  • sklejanie klejem poliuretanowym
  • układanie z zamocowaniem mechanicznym
  • układanie pod balastem
  • przylepianie bitumen na gorąco

Kauczuk charakteryzuje się doskonałymi parametrami rozciągania, jest odporny na gwałtowne zmiany temperatury. Nawet po 25 latach od zamontowania dachu RESITRIX rozciąga się do prawie 500%.

Właściwości RESITRIX

RESITRIX jest uniwersalnym produktem do uszczelnień i hydroizolacji na wszystkie rodzaje dachów płaskich ze względu na swoje właściwości.

Między innymi:

  • odporność na promieniowanie UV
  • możliwość układania w niskich temperaturach (do -10C)
  • łatwe i trwałe łączenie ze wszystkimi rodzajami podłoża w dowolnych technologiach
  • możliwość stosowania do uszczelnienia koryt, dylatacji, metali.

Kilka słów o RESITRIX SKW

RESITRIX SKW (przeciwkorzenny) jest jedną z niewielu hydroizolacji jednowarstwowych, która może być jednocześnie zgrzewana całopowierzchniowo i sklejana z podłożem. Spełnia wymagania europejskich wytycznych układania dachów zielonych FLL, dachów płaskich oraz wytycznych stowarzyszenia DAFA.

Jaka jest cena Reistrix EPDM? Zapraszamy do kontaktu i bezpłatnej konsultacji.

Umów się na bezpłatną konsultację Specjaliści Akademii Dachów Płaskich pomogą dobrać najlepszą izolację dla planowanej inwestycji, rozwiążą problem szczelności dachu płaskiego, tarasu, balkonu bądź podziemnej części budynku. Zamów darmową konsultację